Tri od pet golova

Supervažna pobjeda gostiju: Dva Hrvata strijelci na istoj utakmici Serie A!

Nedjeljni program 26. kola Serie A otvoren je okršajem klubova koji se grčevito bore za ostanak.

Ante Budimir u skoku s Leonardom Bonuccijem (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Ne događa se baš često da dvojica hrvatskih nogometaša postignu pogodak (za različite momčadi) na istoj utakmici jedne od najjačih svjetskih liga. Ali dogodilo se ove nedjelje, u sklopu 26. kola Serie A, na susretu Crotone - SPAL.  Derbi začelja završio je rezultatom 2:3, a tri od pet pogodaka postigli su Hrvati.

Gosti su vodili na poluvremenu pogotkom Antenuccija iz 37. minute, a u 49. je izjednačio Ante Budimir.

Novo vodstvo SPAL-u donio je Lorenco Šimić, bivši stoper Hajduka koji je trenutno na posudbi iz Sampdorije u SPAL-u.

U 60. je Alberto Paloschi povećao prednost SPAL-a, a tračak nade Crotoneu vratio je u 86. minuti Budimir svojim drugim pogotkom. Domaćini na koncu ipak nisu uspjeli doći do boda, SPAL je odnio tri supervažna boda u borbi za ostanak.

Nastupili Petković i Balić, Badelj i Perica nisu

Bruno Petković odigrao je čitavu utakmicu za Veronu koja je na svom terenu svladala Torino sa 2:1 (1:0). Oba gola za domaće postigao je Valoti (12, 77), dok je za goste precizan bio Niang (49). Ovom pobjedom Verona je zadržala priključak u borbi za ostanak, trenutačno je 19. sa 19 bodova. Torino je deveti sa 36.

Andrija Balić igrao je do 79. minute za Udinese koji je izgubio na gostovanju kod Sampdorije sa 1:2 (0:1). Stipe Perica nije konkurirao za nastup u momčadi Udinesea, dok je Ivan Strinić ostao na klupi Sampdorije.

Milan Badelj nije kandidirao za nastup u momčadi Fiorentine koja je sa 1:0 (1:0) na svom terenu nadigrala Chievo.