Lyon ostao prvi

Sudac i Ibrahimović spasili PSG od poraza na Gerlandu

U derbiju 24. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon i Paris SG su podijelili bodove odigravši 1-1 (1-0)...

Poveli su domaći golom Njiea (31), a poravnao je Ibrahimović u 69. minuti iz kontroverznog jedanaesterca. Marco Verratti je sumnjivim padom izborio jedanaesterac, koji je potom realizirao Ibrahimović, ali tek iz drugog pokušaja. Prvi mu je naime obranio Anthony Lopes, ali je sudac iz nekog razloga vratio loptu ponovno na bijelu točku.

Lyon je ostao vodeći na ljestvici sa 50 bodova, dva više od Marseillea i Paris SG-a.

Goal N'Jie - Lyon 1-0 PSG - 08-02-2015 by LiG2Fr
Lyon 1 - 1 PSG # Ibrahimović (Pénalty) by brilche

Danas su odigrane još dvije utakmice. Nica i Nantes su odigrali bez golova, dok je Guingamp pobijedio Monaco 1-0. Pogodak odluke zabio je Dorian Leveque u 51. minuti utakmice, a domaćin je do bodova stigao premda je od 22. minute igrao bez isključenog Mustaphe Dialla.

Bio je to prvi pogodak kojeg je vratar hrvatske reprezentacije i Monaca Danijel Subašić primio u francuskom prvenstvu nakon 842 minute. Posljednji pogodak Subašić je primio 29. studenog prošle godine u porazu od Rennesa 0-2. Pogodak mu je zabio Finac Ola Toivonen u 19. minuti susreta.

Nakon toga je hrvatski reprezentativac nanizao osam utakmica bez primljenog gola. Pogodak mu nisu zabili Lille, Nantes, Bordeaux, Metz, Marseille, Toulouse, Lens i Lyon sve do ogleda protiv Guingampa. Francuski rekorder je Gaetan Huard koji je u sezoni 1992/93. na vratima Bordeauxa izdržao čak 1176 minuta bez primljenog pogotka.

REZULTATI:

Lyon - PSG 1-1 (Njie 31 / Ibrahimović 69-11m)
Nica - Nantes 0-0
Guingamp - Monaco 1-0 (Leveque 51)

U subotu:

Montpellier - Lille 1-2 (Dabo 90+3 / Roux 9, Lopes 53)
Reims - Lorient 1-3 (Moukandjo 42 / Gassama 50, Guerreiro 63, Jeannot 85)
Evian - Bordeaux 0-1 (Khazri 11)
Caen - Toulouse 2-0 (Privat 17, Feret 72-11m)
Bastia - Metz 2-0 (Kamano 65, Boudebouz 79-11m)
Rennes - Marseille 1-1 (Toivonen 27 / Ocampos 60)

U petak:

St Etienne - Lens 3-3 (N'Guemo 18, Mollo 57, Erding 83 / Touzghar 60,69-11m, Chavarria 77)