Spas u nadoknadi

Stuttgart slavio i gurnuo Olićev HSV na dno bundesligaške ljestvice

U posljednjem susretu 28. kola Bundeslige Stuttgart je u nedjelju na domaćem terenu svladao Werder iz Bremena sa 3-2, te više nije na posljednjem mjestu prvenstvene ljestvice...

Stuttgart je vodio 1-0 i 2-1, ali u 87. minuti Jannik Vestergaard je donio izjednačenje Werderu. Činilo se da je igračima Stuttgarta izmakla iz ruku toliko potrebna pobjeda za opstanak u Bundesligi.

Ipak, u sudačkoj nadoknadi Daniel Ginczek svojim drugim pogotkom na utakmici donosi pobjedu Stuttgartu, koji je sada pretposljednji, sa bodom više od "fenjeraša" Hamburgera, koji je u subotu na domaćem terenu izgubio od Wolfsburga 0-2.

U subotu je Paderborn, koji se također bori za ostanak, svladao Augsburg sa 2-1, a strijelac pobjedničkog gola u 60. minuti bio je hrvatski napadač 31-godišnji Srđan Lakić. On je u Paderborn stigao u zimskom prijelaznom roku i to mu je bio drugi pogodak ove sezone u Bundesligi.