I Island opet slavio

Sjajni Česi slavili i protiv Turske, BiH opet bez pobjede

U susretu drugog kola A skupine kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo 2016. u Francuskoj, reprezentacija Nizozemske je pobijedila Kazahstan 3-1, Češka je slavila u Turskoj 2-1, dok je Island deklasirao Latviju 3-0.

Nizozemci su dugo mučili protiv Kazahstana koji je poveo u 17. minuti golom Abdulina i držao vodstvo do 62. minute kada je izjednačio Huntelaar (62). Dvije minute kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Đolčijev što se pokazalo presudnim. 'Oranje' je iskoristilo igrača više i do kraja susreta golovima Afellayja (82) i Van Persiea (89-11m) stiglo do prve pobjede u skupini.

Češka je nakon domaće pobjede protiv Nizozemske odigrala sjajno i u Istanbulu pobijedivši Tursku 2-1. Domaćin je poveo u 8. minuti golom Umuta Buluta, no sedam minuta kasnije je izjednačio Sivok. Česima je pobjedu donio Dočkal golom u 58. minuti.

Drugu pobjedu u skupini ostvario je i Island koji je na gostovanju pobijedio Latviju 3-0. Ključni trenutak se dogodio u 55. minuti kada je isključen Rudnevs, a gosti su igrača više iskoristili u 66. minuti golom Sigurdssona. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Island je razriješio u 77. minuti golom Gunnarssona. Konačnih 3-0 postavio je Gislason.

Na ljestvici skupine A vode Island i Češka sa po šest bodova, dok Nizozemska ima tri boda. Turci su na začelju s dva poraza.

U skupini B Wales i Bosna i Hercegovina su odigrale 0-0, Belgija je deklasirala Andoru 6-0, a Izrael je na gostovanju pobijedio Cipar 2-1. Belgija je Bruxellesu rutinski odradila posao protiv Andore ostvarivši uvjerljivu pobjedu 6-0. Strijelci za 'Crvene vragove' bili su De Bruyne (31-11m, 34), Chadli (37), Origi (59), Mertens (65, 68)

Izrael je otvorio kvalifikacije gostujućom pobjedom protiv Cipra 2-1. Golove za goste zabili su Damari (38) i Ben Haim (45), a poraz je ublažio Makridis (67).

Na ljestvici vodi Wales sa četiri boda, Belgija, Cipar i Izrael imaju po tri boda. Bosna i Hercegovina je osvojila prvi bod.