Junak je Salah

VIDEO Fantastična Roma pregazila Fiorentinu: Veliki korak prema LP!

Očekivao se neizvjesni okršaj za treće mjesto, ali pitanje pobjednika bilo je riješeno nakon nešto više od pola sata.

U 28. kolu Serie A Roma je na Olimpicu pobijedila Fiorentinu sa 4:1 (3:1) i odvojila se od nje na ljestvici.

Dvoboj je praktički bio riješen sredinom prvog poluvremena kada je Roma povela sa 3:0 golovima El Shaarawyja (22), Salaha (25) i Perottija (38).

Nadu gostima vratio je Iličić (45+3-11m) golom s bijele točke na samom kraju prvog dijela, ali konačnih 4:1 svojim je drugim golom postavio Mohamed Salah (58) već početkom nastavka.

Sedmom pobjedom zaredom treća Roma sada ima 56 bodova, tri više od četvrte Fiorentine, a dva manje od drugog Napolija. Na vrhu je Juventus sa 61 bodom.

Nikola Kalinić odigrao je čitavu utakmicu, a Milan Badelj je ušao u igru u 34. minuti za Fiorentinu.