penal slomio inter

Mrski gradski derbi uvjerljivo pripao Milanu

Milanski derbi otišao je uvjerljivo na stranu Milana...

U derbiju 22. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je u gradskom derbiju nadigrao Inter s 3-0 (1-0), no sve je moglo biti drugačije da je momčad Roberta Mancinija iskoristila svoje prilike.

"Crno-crveni" su poveli u 35. minuti golom Alexa, a ključni trenutak dogodio se u 70. minuti kada su "crno-plavi" propustili najveću moguću priliku za poravnanje. Udarac Icardija s bijele točke zaustavila je vratnica, nakon čega se Interu taj promašaj vrlo brzo žestoko osvetio. Bacca je u 73. minuti povisio na 2-0, da bi Niang već u 76. postavio konačnih 3-0.

Marcelo Brozović odigrao je čitavu utakmicu, dok je Ivan Perišić na terenu bio do 78. minute za Inter koji je ostao četvrti na ljestvici sa 41 bodom. Milan se, pak, učvrstio na šestom mjestu sa 36 bodova. Između dva milanska kluba nalazi se Roma s 38 bodova.

Igrači Napolija vratili su se na prvo mjesto ljestvice visokom 5-1 (2-1) na svom San Paolu protiv Empolija kojom su preskočili, Juventus koji je na oko dva i pol sata preuzeo čelo 4-0 (2-0) pobjedom na gostovanju kod Chieva. Napolitanci su do pobjede protiv Empolija stigli pogocima Higuaina (33), Insignea (37), Camporesea (52-ag) i Callejona (83, 88), dok je goste nakratko u vodstvo doveo Paredes (28). Ivan Strinić novi je uspjeh Napolija odgledao s klupe, dok je Marko Livaja ostao na klupi poraženog Empolija.

Napoli sada ima 50 bodova, dva više od drugog Juventusa koji je u ranijem terminu lako svladao Chievo. Dvostruki strijelac za branitelje naslova bio je Alvaro Morata (6, 40), a po jedan pogodak postigli su Alex Sandro (61) i Pogba (67). U sastavu Juventusa nije bilo hrvatskog reprezentativca Marija Mandžukića, koji će zbog ozljede izvan terena biti najmanje mjesec dana.

Nikola Kalinić igrao je od 56. minute za trećeplasiranu Fiorentinu koja je na gostovanju kod Genoe odigrala 0-0, pa sada za Napolijem zaostaje osam, a za Juventusom šest bodova.

Rezultati 22. kola Serie A:

Chievo - Juventus 0-4 (Morata 6, 40, Alex Sandro 61, Pogba 67)

Napoli - Empoli 5-1 (Higuain 33, Insigne 37, Camporese 52-ag, Callejon 83, 88 / Paredes 28)

Torino - Verona 0-0

Genoa - Fiorentina 0-0

Bologna - Sampdoria 3-2 (Mounier 12, Donsah 24, Destro 87-11m / Muriel 54, Correa 80)

Udinese - Lazio 0-0

Milan - Inter 3-0 (Alex 35, Bacca 73, Niang 76)