mandži 90 minuta

VIDEO Juventus na pragu naslova, bizaran autogol Sassuola

Juventus ima devet bodova prednosti pet kola prije kraja...

U susretu 33. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Torinu pobijedio Palermo 4-0 i pet kola prije kraja prvenstva ima devet bodova više od Napolija.

Juventus je rutinski odradio posao protiv jednog od glavnih kandidata za ispadanje u niži rang natjecanja, a golove su postigli Sami Khedira (10), Paul Pogba (71), Juan Cuardado (74) i Simone Padoin (89). Za torinsku 'Staru damu' cijeli susret je igrao Mario Mandžukić, dok je Mato Jajalo za goste igrao do 59. minute. Josip Posavec nije nastupio za Palermo.

Pobjedu je ostvarila i Fiorentina koje je slavila protiv Sassuola 3-1. Golove za 'viole' zabili su Gonzalo Rodriguez (10) na asistenciju Milana Badelja, te Josip Ilicic (57) i Andrea Consigli (83-ag). Za goste je strijelac bio Domenico Berardi (55). Badelj i Nikola Kalinić su odigrali svih 90 minuta za domaćine, dok je Šime Vrsaljko za Sassuolo igrao do 75. minute.

Iz ove utakmice vrijedi istaknuti posljednji pogodak, autogol vratara Consiglija. Povratnu loptu od svog suigrača vratar je želio sprovesti do drugog stopera, no umjesto toga zavukao ju je u vlastitu mrežu.

U ljepotici kola Atalanta i Roma su odigrali 3-3. Gosti su vodili 2-0, domaćin je okrenuo u 3-2, da bi Romu spasio Totti izjednačivši u 85. minuti. Golove za Atalantu zabili su Marco D'Alessandro (33) i Marco Borriello (37, 50), a za Romu Lucas Digne (23) i Radja Nainggolan (27).

U posljednjem susretu 33. kola Milan je na gostovanju pobijedio Sampdoriju 1-0 prekinuvši niz od pet susreta bez pobjede. Pogodak odluke postigao je Carlos Bacca u 71. minuti.

Milan je usprkos pobjedi ostao na šestom mjestu, dok je Sampdoria trenutačno na 15. poziciji sa šest bodova više od zone spasa. Vodi Juventus sa 79 bodova, Napoli je drugi sa devet bodova manje, a treća je Roma sa 65 bodova.

Serie A, rezultati:

Juventus - Palermo 4-0 (Khedira 10, Pogba 71, Cuardado 74, Padoin 89)

Fiorentina - Sassuolo 3-1 (Rodriguez 10, Iličić 57, Consigli 83-ag / Berardi 55)

Verona - Frosinone 1-2 (Bianchetti 64 / Russo 15, Frara 90+2)

Udinese - Chievo 0-0

Atalanta - Roma 3-3 (D'Alessandro 33, Borriello 37, 50 / Digne 23, Nainggolan 27, Totti 85)