Sjajni Argentinac

VIDEO Petarda Juventusa za peti Scudetto u nizu, briljirao Dybala

Stara dama u šampionskom je stilu potvrdila superiornost na Apeninima.

U susretu posljednjeg kola talijanskog nogometnog prvenstva prvak Juventus je u Torinu uvjerljivo porazio Sampdoriju 5:0.

Najbolji igrač utakmice bio je Argentinac Paulo Dybala koji je zabio dva gola i namjestio jedan. Prvo je asistirao Patriceu Evri u petoj minuti za vodstvo 1:0, a potom je zabio iduća dva gola, u 15. i 37. minuti.

Uvjerljiv trijumf torinske Stare dame potvrdili su Giorgio Chiellini u 77. minuti, te Leonardo Bonucci u 86. minuti. Gosti su od 14. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Slovak Milan Škriniar.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić igrao je za Juve do 75. minute kada ga je zamijenio Simone Zaza.

Juve je zaključio sezonu Serie A sa 91 bodom, a 21. svibnja ga čeka finale Kupa protiv Milana.

Higuainov rekord

U preostalim trima subotnjim utakmicama Napoli je potvrdio drugo mjesto pobjedom protiv Frosinonea 4:0 uz hat-trick Gonzala Higuaina koji je tako skinuo dugovječni rekord koji je trajao još od 1950. godine, a držao ga je s 35 golova Šveđanin Gunnar Nordahl igrajući za Milan.

Roma je u derbiju kola slavila na San Siru protiv Milana s 3:1, a istim rezultatom je Sassuolo pobijedio Inter.