Pravda zadovoljena

Maribor nokautirao Celtic i ušao u Ligu prvaka, Dinamov 'krvnik' pregažen!

Nogometaši Porta, Maribora, Zenita, APOEL-a i BATE Borisova izborili su plasman u nogometnu Ligu prvaka.

Najveće iznenađenje večeri priredio je Maribor koji je u Glasgowu pobijedio Celtic 1-0 i nakon 1-1 iz prve utakmice izborio ukupnu pobjedu. Pogodak odluke postigao je Tavares u 75. minuti. Maribor se tako drugi put u povijesti plasirao u elitno natjecanje 'Starog kontinenta'. Posljednji put to mu je uspjelo prije 14. godina.

Porto je u uzvratnom dvoboju na svom stadionu Dragao pobijedio Lille 2-0 potvrdivši pobjedu 1-0 iz prve utakmice u Francuskoj. Strijelci za portugalski sastav bili su Yacine Brahimi (49) i Jackson Martinez (69).

APOEL je u Nikoziji deklasirao 'Dinamovog krvnika' Aalborg 4-0 nakon danskih 1-1. Strijelci za ciparski sastav bili su Vinicius (28), De Vincenti (43), Aloneftis (64) i Sheridan (75).

BATE Borisov je Barysawu pobijedio Slovan iz Bratislave 3-0 što je bilo dovoljno za podvig bjeloruskog kluba jer je prvi susret završio 1-1. Golove koji su BATE odveli četvrti put u elitno nogometno natjecanje nakon 2008/09., 2011/12. i 2012/13. postigli su Mihail Gordejčuk u 41. minuti, Sergej Krivets u 84. minuti, te Vitali Rodionov u 85. minuti. Slovan je u 79. minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen Seydouba Soumah.

Zenit je u elitno društvo ušao s s dvije pobjede protiv belgijskog Standard Liegea. Nakon 1-0 iz prve utakmice, Zenit je u uzvratu na svom stadionu slavio 3-0. Golove za ruskog doprvaka zabili su Rondon (30) i Hulk (54-11m, 58). Zenit je od 44. minute igrao bez isključenog Viktora Fajzulina, a dvije minute prije kraja isključen je i branič Standarda Ricardo Faty.

U srijedu je na rasporedu još pet susreta nakon kojih će biti poznati svi sudionici Lige prvaka. Sutra se sastaju Ludogorec Arsenal - Bešiktaš (prva utakmica 0-0), Athletic Bilbao - Napoli (1-1), Bayer Leverkusen - Kopenhagen (3-2), Malmoe - RB Salzburg (1-2) i Ludogorec - Steaua (0-1.

Direktan plasman u LP izborili su Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid, Bayern, Borussia Dortmund, Schalke, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Juventus, Roma, PSG, Monaco, Benfica, Sporting, Šahtjor, Basel, Olympiakos, CSKA Moskva, Ajax, Galatasaray i Anderlecht. (Hina)

Rezultati uzvratnih susreta završne runde kvalifikacija za plasman u Ligu prvaka:

APOEL - Aalborg 4-0 (Vinicius 29, De Vincenti 44, Aloneftis 64, Sheridan 75)

(prva utakmica 1-1)

PORTO - Lille 2-0 (Brahimi 49, Jackson Martinez 69)

(prva utakmica 1-0)

Celtic - MARIBOR 0-1 (Tavares 75)

BATE - Slovan Bratislava 3-0 (Gordejčuk 41, Krivets 84, Rodionov 85)

ZENIT - Standard 3-0 (Rondon 30, Hulk 54-11m, 58)

NAPOMENA: Velikim slovima su ispisani klubovi koji su izborili plasman u Ligu prvaka