Igra sve bolje

Sammir asistirao za važnu pobjedu Getafea

U posljednjem susretu 20. kola španjolskog nogometnog prvenstva Getafe je pobijedio Celtu 2-1, a za pobjednički pogodak u 85. minuti sjajno je petom asistirao Brazilac s hrvatskom putovnicom Sammir...

Gosti su poveli u 15. minuti golom Charlesa, no četiri minute kasnije Alvaro Vazquez je izjednačio. Getafe je mogao do vodstva u 78. minuti, no Diego Castro je promašio jedanaesterac. Španjolski veznjak je pokušao 'panenkom' svladati Sergia Alvareza, no vratar Celte je pročitao njegovu namjeru i lakoćom obranio.

Ipak, pet minuta prije kraja utakmice Getafe je stigao do važnih bodova u borbi za prvoligaški spas. Sammir je sjajno petom asistirao Pablu Sarabiji koji je zatresao suparničku mrežu.

Getafe je ovom pobjedom skočio na 14. mjesto sa 20 bodova, četiri više od zone ispadanja. Celta je ostala na 12. poziciji sa 21 bodom. Na ljestvici vodi Real Madrid (48) ispred Barcelone (47) i Atletico Madrida (44).

Pogotke s utakmice i Sammirovu asistenciju pogledajte OVDJE.