Drama u Sofiji

VIDEO Rumunjski stoper obranio dva penala i odveo Bugare u Ligu prvaka!

Bugarski prvak Ludogorec prvi put u povijesti je izborio plasman u nogometnu Ligu prvaka nakon što je u završnoj rundi kvalifikacija boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedio Steauu 6-5.

Junak utakmice bio je stoper Cosmin Moti koji je obranio dva jedanaesterca rumunjskom klubu. Moti je stao na gola nakon što je vratar Stojanov isključen u 119. minuti.

VIDEO Ništa od senzacije: Sanchez presudio Bilićevom Bešiktašu!

Ludogrec je u regularnom dijelu utakmice pobijedio 1-0 anuliravši identičan poraz iz prve utakmice u Bukureštu. Bugari su izborili pobjedu sjajnim pogotkom Brazilca Wandersona u sudačkoj nadoknadi susreta. Kako u produžetku nije bilo golova pitanje pobjednika odlučeno je nakon izvođenja jedanaesteraca.

LUDOGOREC - Steaua 6-5 jedanaesterci / 1-0 (Wanderson 90)

Međutim, u 119. minuti utakmice vratar bugarskog prvaka Stojanov je isključen zbog prekršaja nad Varelom. Kako je Ludogorec do tada obavio sve tri izmjene, na vrata je stao branič Moti i postao junak. Prilikom izvođenja kaznenih udarac Moti je obranio dva udarca Pirvulescuu i Rapi, dok je vratar rumunjskog sastava Arlauskis obranio samo jedan udarac i to Wandersonu.

Zanimljivo, Moti je Rumunj koji je prije dolaska u Ludogorec igrao za Universitateu i Dinamo iz Bukurešta. (Hina)

Rezultati uzvratnih susreta posljednjeg kruga kvalifikacija za Ligu prvaka:

ARSENAL - Bešiktaš 1-0 (Sanchez 45)

(prva utakmica 0-0)

MALMO - Salzburg 3-0 (Rosenberg 11-11m, 84 Eriksson 19)

(prva utakmica 1-2)

ATHLETIC BILBAO - Napoli 3-1 (Aritz Aduriz 61,69 Ibai Gómez 74 / Hamšík 47)

(prva utakmica 1-1)

BAYER LEVERKUSEN - Kopenhagen 4-0 (Heung-Min 2, Calhanoglu 7 Kiessling 31-11m, 65)

(prva utakmica 3-2)

(prva utakmica 0-1)