Prvi gol na Anfieldu

VIDEO Real konačno slavio protiv Liverpoola, Ronaldo na korak od Raula

Real Madrid pobijedio je Liverpool 3:0 na Anfieldu u 3. kolu skupine B Lige prvaka…

Mnogo se toga dogodilo prvi put na Anfieldu. Real Madrid tek je u četvrtom pokušaju pobijedio Liverpool u natjecateljskim utakmicama, prvi put je zabio pogotke „Redsima, prvi put je pobijedio na Anfieldu, a i Cristiano Ronaldo postigao je prvi pogodak u karijeri na slavnome stadionu.

VIDEO Arsenal preokrenuo u dvije minute, Borussia pregazila Galatasaray

VIDEO Mandžukić zabio u visokoj pobjedi Atletica, Juventus poražen u Grčkoj

Ronaldo je došao do 70. gola u Ligi prvaka. Portugalac se tim pogotkom približio Raulu, najboljem strijelcu u povijesti Lige prvaka, na jedan pogodak. Real je poveo u 23. minuti nakon duplog pasa Jamesa i Ronalda. Portugalac se odlično snašao i iz teške situacije pogodio lijevi gornji kut Mignoletovih vrata.

Liverpool - Real Madrid 0:3

Bayer - Zenit 2:0

Ludogorec - Basel 1:0

Karim Benzema prvo je povisio na 2:0 u 30. minuti spretnim lobom glavom, a potom je jedanaest minuta kasnije praktički riješio pitanje pobjednika svojim drugim golom nakon gužve u petercu Liverpoola.

Real je bez većih problema u drugom dijelu sačuvao vodstvo i sigurno stigao do nova tri boda. Luka Modrić u redovima Reala i Dejan Lovren na drugoj strani odigrali su cijeli utakmicu. Real sada ima devet bodova u tri utakmice, dok je Liverpool ostao na tri boda. Real sada sa osam pobjeda u nizu očekuje derbi s Barcelonom.

U drugoj utakmici skupine Ludogorec je pobijedio Basel 1:0 u Sofiji golom Mineva u 92. minuti. Gosti su od 18. minute igrali s igračem manje, isključen je Serey Die. Bugari su upisali prva tri boda u Ligi prvaka, a Basel je ostao na tri boda.

Bayer srušio Zenit

U skupini C Monaco i Benfica odigrali su bez golova, dok je Bayer Leverkusen slavio sa 2:0 protiv Zenita iz Sankt Peterburga.

Danijel Subašić, prvi vratar hrvatske reprezentacije, odlično je branio cijelu utakmicu za Monaco, a stoper Bayera i hrvatske reprezentacije Tin Jedvaj ušao je u igru u 82. minuti. Bayer je prvi na ljestvici sa šest bodova, Monaco drugi sa pet, Zenit je ostao na četiri, a Benfica je upisala prvi bod.

SKUPINA A:

Atletico Madrid - Malmo 5-0 (Koke 48, MANDŽUKIĆ 61, Griezmann 63, Godin 87, Cerci 90+3)

Olimpiakos - Juventus 1-0 (Kasami 31)