Tko će to ponoviti?

VIDEO Bayernov as dobio priznanja: Srušio 4 rekorda za Guinnessa!

Niz rekorda srušio je Bayernov napadač u najvećoj utakmici svoje karijere.

Poslije više od dva mjeseca Robert Lewandowski dobio je certifikate za ulazak u Guinnessovu knjigu rekorda.

Lewandowski je 22. rujna za Bayern postigao pet pogodaka u devet minuta i ispisao novu stranicu nogometne povijesti. Wolfsburg je vodio s 1:0 na Allianz Areni, ali je fantastični Poljak ušao na poluvremenu i u razdoblju od 51. do 60. minute poentirao pet puta.

Srušio je tada čitav niz rekorda, a zbog četiri je završio u Guinnessovoj knjizi. Postigao je najbrži hat-trick, najbrže je stigao i do četvrtog i do petog gola te je postao zamjena koja je postigla najviše pogodaka na jednoj utakmici Bundeslige.

Polusezona iz snova - 25 utakmica, 26 golova

U klupskim prostorijama Lewandowski je danas dobio priznanja s kojima je ponosno pozirao.

Inače, Poljak uživa u fantastičnoj sezoni, boljoj i od one dvije u kojima je Kloppovu Borussiju Dortmund dovukao do dva uzastopna naslova prvaka. Za Bayern je u svim natjecanjima u 21 nastupu zabio 20 golova (uz četiri asistencije), a formu iz kluba prenio je i u reprezentaciju - sa šest golova u četiri jesenska kvalifikacijska okršaja najzaslužniji je za to što se Poljska izravno plasirala na Euro u Francuskoj.