Riječani slave

Kapetan Hajduka nakon potopa na Kantridi: 'Ovo je bolno'

Rijeka je na Kantridi svladala Hajduka s 4:2 u 2. kolu nove sezone HNL-a.

Akteri Jadranskog derbija, u kojem je Rijeka kao domaćin slavila s 4:2 protiv Hajduka, redom su isticali jednu stvar – publika je imala što vidjeti na Kantridi. Domaćini su naravno zadovoljniji jer su njihovi navijači skakali nakon pogotka čak četiri puta. I to svaki put u prvih 45 minuta…

FOTO Rijeka deklasirala Hajduk 'hat-trickom' Andreja Kramarića

''Bila je ovo dobra utakmica jakog tempa i s dosta golova. Pali smo u drugom dijelu, ali zadovoljan sam'', rekao je Matjaž Kek i poručio kako je 'uvijek slatko dobiti u prestižnom Jadranskom derbiju'.

Hari Vukas vodi Hajduk s klupe do povratka još prošle sezone kažnjenog Igora Tudora. Hajduk je nakon kiksa s Istrom (i velikog sudačkog previda) u 1. kolu, već sljedeću utakmicu morao na noge Rijeci.

''Oni su vrlo kvalitetna ekipa, bili su dominantniji i koristili naše greške.''

Vedran Jugović smatra kako je Rijeka opravdala ulogu favorita.

''Trener nas je dobro pripremio i nadigrali smo Hajduka. Sad se okrećemo Europi…''

S druge strane, kapetan Bijelih Mario Maloča žali za porazom, ali i priznaje…

''Rijeka nas je u prvom poluvremenu potpuno nadigrala i na kraju zasluženo pobijedila. Poraz je bio jako bolan.''