Alžirac u velikoj formi

FOTO Soudani dvama pogocima potopio Rijeku na Kantridi

Dinamo je pobijedio Rijeku 2:1 na Kantridi u derbiju 9. kola Prve HNL…

Nakon što je „hat-trickom“ razorio Astru u Europskoj ligi, Soudani je dvama pogocima sredio i Rijeku. Alžirac je doveo Dinamo u vodstvo u 34. minuti, Andrej Kramarić je izjednačio u 58. minuti, a jedanaest minuta kasnije Soudani je postavio konačnih 2:1.

Rijeka nije izgubila na Kantridi u prvenstvu od svibnja 2013. kada ju je pobijedio Zadar, a doživjela je prvi poraz u srazovima s „modrima“ nakon tri uzastopne pobjede u Kupu i Superkupu.

U zanimljivom obračunu pred prepunom Kantridom Dinamo je slavio zahvaljujući sjajnom dvostrukom strijelcu El Arbiju Hilalu Soudaniju, koji je tako samko u četiri dana u dvije utakmice nanizao čak pet zgoditaka.

Dinamo je poveo u 34. minuti kada je nabačaj Pinta Soudani glavom posremio u mrežu, a Rijeka je izjednačila u 58. minuti kada je proigravanje Sharbinija s lakoćom u pogodak pretvorio najbolji strijelac HNL-a Andrej Kramarić, kome je to bio 11. pogodak u sezoni.

Zagrepčanima je pobjedu donio junak dvoboja Soudani koji je u 69. minuti jakim udarcem s deset metara opet svladao riječkog vratara. Rijeci je to drugi poraz u prvenstvu, dok je aktualni prvak u devet kola nanizao osam pobjeda i samo jedan remi.

Ranije je u derbiju začelja Slaven Belupo kod kuće pobijedio Osijeka s 2-0 pogocima Ozobića i veterana Vugrinca. Slaven je unatoč pobjedi ostao zadnji sa sedam bodova, dok je Osijek predzadnji s bodom više.

Vodi Dinamo sa 25 bodova, četiri više od drugoplasirane Rijeke, dok na trećem mjestu Hajduk ima 12 bodova. (I.M./Hina)