'Bio je i penal'

Trapattoni i Irci se žale na suca: Bilo je zaleđe dva metra!

Irci su nakon utakmice bili raszočarani porazom, a imali su primjedbe i na suca.

Izbornik Irske Giovanni Trapattoni bio je vidno utučen nakon poraza od Hrvatske (1:3).

''Bilo je teško razmišljati što se dogodilo jer smo već nakon 2-3 minute napravili grešku. Svojeg smo protivnika stavili u psihološku prednost, a nakon toga smo izgubili i bitku u sredini terena'', rekao je talijanski stručnjak i napao suce:

''Drugi pogodak je bio metar ili dva zaleđe. Nakon toga smo se raspali.''

Nakon izjave nakon utakmice isto je ponovio i na press konferenciji. Onda su ga novinari upozorili da je irski igrač dodao loptu Jelaviću.

''A mislio sam da mu je Modrić dodao. Ali Jelavić je bio i prije toga u zaleđu metar, dva'', ponovio je Trap.

Talijanski strateg je rekao da je pokušao izmjenama u drugom dijelu nešto promijeniti, ali nije išlo.

''Mogli smo zabiti, no nismo uspjeli'', rekao je Trap, ali i priznao:

''Naša izvedba nije bila poput izvedbi u ostalim utakmicama. U mnogim smo utakmicama igrali bolje i nismo primili gol. Večeras smo primili tri gola. Hrvatska je zaslužila pobjedu, bili su superiorni u sredini'', komentirao je Trapattoni.

O šansama u idućim utakmicama rekao je:

''Moramo vjerovati. Pričat ćemo pojedinačno s igračima. Pogledati što se dogodilo u ovoj utakmici, vidjeti zašto smo bili tako psihološki napeti. Nakon prvog gola izgubili smo samopouzdanje. Moramo se naučiti nositi s takvim stvarima.''

Na press konferenciji je irski kapetan Robbie Keane također imao prigovora na suce.

''Bio je 11-erac na meni, ali sudac to nije mogao vidjeti jer je bio okrenut. Drugi gol nas je ubio. Shrvan sam što nismo uspjeli ostvariti rezultat zbog irskih navijača. Kao i obično glasno su nas bodrili '', rekao je Keane.

''Primili smo pacerske golove. To nije nama slično jer smo obično vrlo čvrsti. Očito smo znali u drugom dijelu da će sljedeći gol biti vrlo bitan. Ali oni su ga postigli i kada gubite 3-1 protiv momčadi kao što je Hrvatska, uvijek je teško'', izjavio je stoper Leicestera St Ledger, koji je mrežu Stipe Pletikose pogodio glavom u 19. minuti. (I.Š./VLM/TS)