Veliko iznenađenje

Senzacija u Kopenhagenu, Ibrahimović zabio dva gola

Armenija je kreirala pravu senzaciju pobijedivši Dansku usred Kopenhagena s 4:0, dok je Švedska dvama golovima Zlatana Ibrahimovića slavila 2:0 protiv Farskih otoka...

Nogometaši Armenije priredili su veliko iznenađenje uvjerljivo svladavši Dansku na njezinom terenu u Kopenhagenu s 4-0 u kvalifikacijskom susretu za Svjetsko prvenstvo u skupini B.

Jura Movsisjan, napadač moskovskog Spartaka postigao je vodeći pogodak za Armeniju već nakon 27 sekundi igre, nakon pogreške danskog braniča Simona Kjaera, a u strijelce se upisao i u 59. minuti. Preostala dva pogotka za gostujuću reprezentaciju postigli su Ozbiliz u 19. i Mhitarjan u 82. minuti.

Danska se udaljila od drugog mjesta

Danska se ovim porazom jako udaljila i od eventualnog plasmana u dodatne kvalifikacije. Ima samo 6 bodova, koliko sada i Armenija. Vodeća je Italija s 14 bodova, a druga Bugarska s 10.

[FutbolHD.ru] Denmark 0-4 Armenia All Goals and... by all-goals

Zlatan Ibrahimović, kapetan i najbolji igrač švedske reprezentacije, dvama je golovima donio svojoj vrsti očekivanu domaću pobjedu protiv Farskih otoka 2-0.

Dva gola Zlatana Ibrahimovića

Neuvjerljivi Šveđani su se u Solni dosta mučili protiv selekcije koja još nije osvojila niti jedan bod u ovim kvalifikacijama, te im je trebalo više od 20 minuta za prvi udarac. Ibrahimović je prvi gol na utakmici zabio u 35. minuti, a drugi iz penala u 82. minuti. U svom 90. nastupu za reprezentaciju stigao je do brojke od 41 gola.

U ovoj skupini vodi Njemačka sa 16 bodova, dok Austrija, Švedska i Irska imaju po 11 bodova.

[FutbolHD.ru] Sweden 2-0 Faroe Islands / ALL GOALS by all-goals

U skupini I, Bjelorusija i Finska odigrale su u Gomelu 1-1. Finci su poveli pogotkom Pukkija u 24. minuti, a izjednačio je Verhovcov u 85. minuti.

Španjolska s 11 i Francuska a 10 bodova predvode ovu skupinu u kojoj je Finska na trećem mjestu sa 6 bodova, a Bjelorusija je posljednja, šesta s 4 boda, te ima susret više od ostale četiri reprezentacije. (TS)