Ništa od prvog mjesta

Pogledajte gaf koji je Ronaldu ubio svaku nadu: Veliki kiks Portugala!

Portugalska nogometna reprezentacija odigrala je u sklopu skupine F u Lisabonu tek 1:1 protiv Izraela i sada kolo prije kraja kvalifikacija zaostaje za vodećom Rusijom za tri boda.

Protiv Izraelaca Portugal je poveo golom Ricarda Coste iz 26. minute, a konačnih je 1:1 postavio Eden Ben Basat u 85. nakon velike pogreške vratara Ruija Patricija koji je pri ispucavanju pogodio Ben Basata ispred šesnaesterca.

Izraelskom veznjaku potom nije bilo teško poslati loptu u mrežu. Okrutan je to rezultat za Portugalce koji su dominirali čitavom utakmicom, a sada će predvođeni Cristianom Ronaldom najvjerojatnije kroz dodatne kvalifikacije morati tražiti put do Mundijala, jer teško je očekivati da bi Rusi u posljednjem kolu mogli izgubiti u Azerbajdžanu (dovoljan im je i jedan bod za osvajanje prvog mjesta).

Portugal u posljednjem kolu skupine dočekuje Luksemburg, dok Rusi gostuju kod Azerbajdžana.

Aktualni svjetski prvaci Španjolci slavili su na Palma de Mallorci tijesnu 2:1 pobjedu protiv Bjelorusije i sada im je u posljednjem kolu dovoljan i bod protiv Gruzije za izravan plasman na završni turnir. Golove za Furiju zabili su Xavi Hernandez i Alvaro Negredo, dok je utješni gol za Bjeloruse u 89. minuti postigao Sergej Kornilenko.