Robben asistent

Magični dodir petom: Pogledajte fantastičan pogodak Sneijdera!

Nizozemska je pobijedila Kinu u Pekingu s 2:0 u prijateljskoj utakmici...

Nizozemska nogometna reprezentacija bez problema je u Pekingu svladala Kinu s 2-0 u prijateljskom ogledu, kojeg je obilježio lijepi pogodak Wesleyja Sneijdera.

Kina je gotovo cijelu utakmicu odigrala s igračem manje, budući da je Qin Sheng zaradio isključenje već u 13. minuti.

Nizozemski nogometaši nosili su dresove na kojima su njihova imena bila napisana na kineskom, a do prvog pogotka su stigli u 11. minuti, kada je kapetan Robin van Persie iz kaznenog udarca snažnim udarcem poslao loptu u jednu stranu, a kinaskog vratara u drugu.

Penal je iznudio Arjen Robben, koji je bio asistent kod drugog pogotka u 66. minuti. S lijeve strane je ubacio loptu prema Sneijderu, koji je s nekih 7 metara leđima okrenut prema golu atraktivno s petom poslao loptu u mrežu.

Valja podsjetiti da je momčad koju vodi izbornik Louis van Gaal u petak u Jakarti svladala Indoneziju s 3-0 u prijateljskoj utakmici, a ovom prilikom je u Pekingu upisala i drugu pobjedu. (TS)