Ne daju disati Barci

VIDEO Real rutinski: Gol, asist i promašeni penal Ronalda!

U 32. kolu Primere Real Madrid nije dozvolio iznenađenje na Santiago Bernabeuu...

Real je pobijedio Malagu 3:1 i vratio zaostatak za Barcelonom na dva boda, koliko je i bilo uoči ovog kola.

Kraljevski klub je poveo u 24. minuti kada je strijelac bio Sergio Ramos na asistenciju Cristiana Ronalda. S tim rezultatom otišlo se na odmor, a onda je poslije 10-ak minuta nastavka ozlijedio se Luka Modrić koji je morao napustiti teren (zamijenio ga je Illarramendi).

Real je mogao povećati prednost u 67. minuti, ali je Cristiano Ronaldo iz jedanaesterca pogodio stativu. Ipak, drugi gol stigao je samo dvije minute kasnije, kada je poslije prekrasne akcije pogodio James Rodriguez.

Malaga se nije predavala, Juanmi je u 71. smanjio rezultat, ali gosti više od toga nisu mogli, a njihovu sudbinu u sudačkoj nadoknadi zapečatio je Cristiano Ronaldo.