breaking news !: UŽIVO Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade"
Bit će polemike

VIDEO Real izbacio Atletico golom u 88. minuti nakon spornog isključenja

Real je pobijedio Atletico na Santiago Bernabeuu 1:0 u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka i plasirao se u polufinale…

Nogometaši Real Madrida izborili su polufinale Lige prvaka nakon što su u srijedu u uzvratnom susretu četvrtfinala na svom stadionu pobijedili Atletico Madrid sa 1-0, što im je bilo dovoljno za prolaz nakon 0-0 iz prve utakmice. Pobjednički gol zabio je Javier Hernandez u 88. minuti.

Juventus je na ovaj rezultat čekao 12 godina: Obranom do polufinala

Iako je Real igrao bez ozlijeđenih Luke Modrića, Garetha Balea i Karima Benzeme, opet je bio dominantan, kao i u prvom susretu. Prvu prigodu prokockao je Javier Hernandez u 12. minuti. Odmah nakon toga u prilici je bio Cristiano Ronaldo, ali je loše pucao.

VIDEO Gol Chicharita

VIDEO Ronaldo u velikoj šansi

VIDEO Isključenje Arde Turana

U 33. odličan udarac Ronalda sa 30 metara, ali Oblak je na mjestu, a u 43. minuti najbolja prilika u prvom dijelu, no udarac Ronalda opet zaustavlja Oblak.

Na početku drugog poluvremena, u 46. minuti, Javier Hernandez promašuje zicera, puca pored gola. U 59. minuti nakon kornera najviši je Varane, ali opet Oblak brani.

Atlético je u 76. minuti ostao sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Arda Turan. Četiri minute nakon toga stopostotna šansa za Real, opet za Hernándeza, i opet brani Oblak. U 88. minuti nakon tri promašena zicera Meksikanac Javier Hernandez napokon pogađa mrežu za pobjedu Reala i plasman u polufinale. Asistent je bio Ronaldo.

Hrvatski napadač Mario Mandžukić odigrao je cijeli susret za Atletico, ali nije dobio niti jednu pravu loptu.

Real - Atletico 1:0

REAL MADRID: Casillas, Carvajal, Varane, Pepe, Coentrao (Arbeloa, 90+1), Sergio Ramos, Kroos, James Rodriuez, Isco (Illarramendi, 90+3), Ronaldo, Javier Hernandez (Jesé, 90+2).

ATLETICO MADRID: Oblak, Juanfran, Miranda, Godin, Jesus Gamez, Turan, Koke, Tiago (Gimenez, 86), Níguez (Gabi, 46) - Mandžukić, Griezmann (Raul Garcia, 65).

(prva utakmica 0-1)

Real Madrid - Atletico Madrid 1-0 (Cicharito 88)

(prva utakmica 0-0)

Utorak:

Bayern - Porto 6-1 (Thiago Alcantara 14, Boateng 21, Lewandowski 27,40 Müller 36, Xabi Alonso 88 / Martinez 73)

(prva utakmica 1-3)

Barcelona - PSG 2-0 (Neymar 14, 34)

(prva utakmica 3-1)