Ovome se nitko nije nadao

VIDEO Senzacija Bundeslige kreirala veliki preokret, preskočila Bayern i preuzela vrh

Najveća senzacija Bundeslige okrenula je Bayer Leverkusen u gostima i skočila na prvo mjesto ljestvice.

Nogometaši RB Leipziga došli su senzacionalno na prvo mjesto Bundeslige pobjedom u gostima kod Bayer Leverkusena s 3-2 u 11. kolu.

Bayer Leverkusen je poveo preko Kevina Kampla već u 1. minuti, izjednačio je Julian Baumgartlinger autogolom samo tri minute kasnije, da bi Julian Brandt (45+2) doveo domaćine u vodstvo od 2-1.

Ključni trenutak zbio se u 54. minuti kada je najbolji igrač Bayera Hakan Calhanoglu promašio penal, a gosti su to iskoristili i preokrenuli pogocima Emila Forsberga (67) i Willija Orbana (81). Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj nije igrao za Bayer.

Čudo iz Istočne Njemačke vodi s tri boda više od Bayerna kojeg u subotu čeka derbi u Dortmundu.