Lovren igrao za Redse

VIDEO Pogledajte komičan gol ManUtd-a: 'Krama' ne može sam!

Vodeći sastavi engleskog nogometnog prvenstva Chelsea, Manchester City, Arsenal, Manchester United i Liverpool ostvarili su pobjede u 28. kolu igranom u srijedu.

Vodeći Chelsea je kao gost s minimalnih 1-0 svladao West Ham United, a strijelac jedinog gola bio je Hazard (22).

Manchester City je na svom terenu svladao posljednji Leicester City sa 2-0 pogocima Silve (45+2) i Milnera (88), a hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić igrao je za goste do 58. minute.

Domaćin je puno bolje otvorio utakmicu i bio puno opasnija momčad.  City je igrao sve bolje kako se poluvrijeme bližilo kraju i u sudačkoj nadoknadi zasluženo poveo. David Silva je tukao nakon gužve, gostujuća obrana je to blokirala, no lopta se do Španjolca koji je odbijanac pospremio u mrežu.

Kramarić je u 50. minuti imao uzveo slobodnjak iz kojega je pogodio vanjski dio mreže, a onda je u 57. minuti napustio teren. Odigrao je vrlo dobru utakmicu. City je do kraja utakmice stvaraš šanse, no veteran Mark Schwarzer je radio čuda na vratima Leicestera. Ipak, u 88. minuti je bio nemoćan nakon ubačaja Jesusa Navasa kojega je Milner pretvorio u konačnih 2:0.

Arsenal je bio uspješan na gostovanju kod Queens Park Rangersa sa 2-1. Giroud (64) i Sanchez (69) doveli su "topnike" u vodstvo od 2-0 da bi Austin (82) samo smanjio na konačnih 1-2. Niko Kranjčar igrao je za QPR od 58. minute.

Manchester United je u samoj završnici preko Younga (89) stigao do tri boda na gostovanju kod Newcastle Uniteda, dok je Liverpool, za kojega je čitavu utakmicu odigrao Dejan Lovren, na svom terenu sa 2-0 svladao Burnley golovima Hendersona (29) i Sturridgea (51).

Chelsea je na vrhu sa 63 boda uz utakmicu manje, drugi Manchester City ima 58, treći Arsenal 54, četvrti Manchester United 53, a peti Liverpool 51.

Na dnu su QPR i Burnley sa po 22 boda i Leicester sa 18 s tim da QPR i Leicester imaju utakmicu manje.

REZULTATI 28. KOLA:

Queens Park Rangers - Arsenal 1-2 (Austin 82 / Giroud 64, Sanchez 69)

West Ham United - Chelsea 0-1 (Hazard 22)

Manchester City - Leicester City 2-0 (Silva 45+2, Milner 88)

Newcastle United - Manchester United 0-1 (Young 89)

Stoke City - Everton 2-0 (Moses 32, Biram Diouf 84)

Tottenham Hotspur - Swansea City 3-2 (Chadli 7, Mason 51, Townsend 60 / Ki Sung-Yueng 19, Sigurdsson 89)

Liverpool - Burnley 2-0 (Henderson