Sablić napada vrh

Prva HNL: Split uzeo sva tri boda protiv Slaven Belupa, mršavo u Zaprešiću

Odigrane su prve dvije utakmice 18. kola Prve HNL lige...

U utakmici 18. kola Prve HNL Split je pobijedio Slaven Belupo s 2-0 (2-0). Osim boljeg posjeda lopte (54:46) Slaven Belupo nije ponudio ama baš ništa u večerašnjoj utakmici. To pokazuje i statistika, koja kaže da gosti nisu uputili nijedan udarac u okvir gola domaćina, dok je Split zabio dva pogotka iz pet udaraca u okvir.

Pešić je bio strijelac za vodstvo Splita u 15. minuti, nakon što je u šesnaestercu mirno primio sjajno prebacivanje gostujuće obrane i potom rutinirano matirao vratara. Bagarić je postavio konačnih 2:0 u 37. minuti kada je podmetnuo nogu nakon ubacivanja u na peterac s lijeve strane napada.

Split je sada četvrti s 29 bodova na svom kontu, dok je Slaven Belupo osmi sa 17. Na vrhu je Rijeka sa 35 bodova, drugi Dinamo ima 33, a treći Hajduk 32. Na dnu je Zagreb s osam bodova.

U ranijoj utakmici u Zaprešiću Inter i Osijek odigrali su bez pogodaka.