Umalo i senzacija

Veliki kiks Dinama: Rijeka može pobjeći na osam bodova!

U prvom dvoboju 16. kola Prve HNL nogometaši Dinama i pulske Istre 1961 odigrali su 1-1.

Hrvatski prvak na Maksimiru nije uspio pobijediti Istru, a Puljani nakon 11 godina odlaze neporaženi s gostovanja kod Dinama.

U ludoj završnici prvog poluvremena svirana su čak dva kaznena udarca. Prvo je u šesnaestercu Puljana u 45. minuti srušen Ćorić, a Junior Fernandes je bio precizan s bijele točke, da bi u zadnjim trenucima poluvremena Schildenfeld udarac prema golu zaustavio rukom, pa je sudac Frković dosudio i drugi penal u nepune tri minute.

Goran Roce je također bio uspješan realizator kaznenog udarca. To je, začudo, bio i konačan rezultat dvoboja jer je Dinamo u drugom dijelu napadao posve jalovo, da bi tek u 90. minuti Fiolić pogodio gredu.

Dinamo je ostao drugi s 36 bodova, pet manje od vodeće Rijeke koja u nedjelju pobjedom kod Slaven Belupa može podići prednost na ogromnih osam bodova. Istra 1961 je s ovim bodom skočila na peto mjesto s 15 osvojenih bodova.

Pred 600 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Frković iz Gospića.

Strijelci: 1-0 Fernandes (45pen), 1-1 Roce (45+2pen)