umor presudio

VIDEO Pukla granitna obrana: Halilovićev Sporting srušio Atletico

Veliko iznenađenje u sklopu 30. kola priredio je Sporting Gijon Alena Halilovića...

U 30. kolu nogometnog prvenstva Španjolske Sporting Gijon je upisao važnu pobjedu u borbi za opstanak, a pritom i pomogao Barceloni da obrani naslov prvaka. Momčad Alena Halilovića svladala je drugoplasirani Atletico Madrid s 2-1.

Atletico je poveo fenomenalnim golom Antoinea Griezmanna iz slobodnog udarca u 29. minuti, no sav trud propao je u svega 10 minuta. Atletico je vodio do 79. minute, no onda je u razmaku od 10 minuta primio dva pogotka.

Prvo je Antonio Sanabria u 79. pogodio za izjedanačenje, a potom je Carlos Castro u 89. minuti donio pobjedu Sportingu. Atletico je u završnici vjerojatno shrvao i umor jer je u utorak igrao 120 minuta protiv PSV-a u Ligi prvaka i psihološki se istrošio prilikom izvođenja jedanaesteraca (8 serija).

Gijon je s ova tri boda stigao na samo bod zaostatka za 17. mjestom, prvim koje osigurava ostanak u ligi.

Hrvatski veznjak Alen Halilović nije bio u sastavu Sportinga.