Dugo su se mučili

VIDEO Teška pobjeda Reala: Ronaldo zabio dva i promašio penal!

Nogometaši Kraljevskog kluba uspjeli su osvojiti sva tri boda na Santiago Bernabeuu.

U 17. kolu Primere do 11. pobjede stigao je Real Madrid, koji je na Santiago Bernabeuu s 3:1 pobijedio Real Sociedad.

Odluka o pobjedniku pala je u drugoj polovici drugog poluvremena, kada su Cristiano Ronaldo i Lucas donijeli dva gola prednosti Realu. A mogli su domaćini i puno ranije odvesti utakmicu u mirne vode.

U 24. minuti Ronaldo je promašio jedanaesterac, ali u 42. je dobio novu priliku s bijele točke, uz burne proteste gostiju iz San Sebastiana. Početkom nastavka portugalski napadač Bruma izjednačava na asistenciju Jonathasa i nakon toga je krenula opsada gola Sociedada.

Kapitulirali su u 67. minuti (Ronaldo na dodavanje Marcela), a u 86. Lucas postavlja konačan rezultat.

Luka Modrić igrao je do 88. minute kada ga je zamijenio Casemiro dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 59. minuti, zamijenivši Jamesa Rodrigueza.

Malaga je nastavila svoj bijeg s dna ljestvice važnom 1:0 pobjedom na gostovanju kod izravnog konkurenta za ostanak Levantea, a jedini gol postigao je Duda (79). Hrvatski napadač Duje Čop igrao je za Malagu do 73. minute.