costa odlučio iako...

Bilić krenuo kontroverznim porazom kod Conteovog Chelseaja

Za razliku od prošle sezone kada je slavio kod Arsenala, Slaven Bilić porazom je otvorio ovu sezonu Premierlige...

Engleski nogometni prvoligaš West Ham za čijem kormilom sjedi hrvatski stručnjak Slaven Bilić, otvorio je novu sezonu Premierlige porazom na gostovanju kod Chelseaja 1-2.

'Bluesi' su poveli golom Edena Hazard u 47. minuti iz jedanaesterca. Izjednačio je James Collins u 77. minuti, a pobjedi domaćinu donio je Diego Costa golom u 89. minuti.

Brazilac je pobjednički pogodak postigao sjajnim udarcem s 20-tak metara. Međutim, Costa nije niti trebao biti na terenu jer je u 68. minuti zbog oštrog starta nad vratarem Adrianom trebao dobiti drugi žuti i isključujući karton, no sudac Anthony Taylor mu je progledao kroz prste.

West Ham već u četvrtak očekuje europski nastup. U prvom susretu završne runde kvalifikacija za Europsku ligu, Bilićeva momčad gostuje u Rumunjskoj kod Astre.

Premierliga, 1. kolo

Chelsea - West Ham 2-1 (Hazard 47-11m, Costa 89 / Collins 77)

U nedjelju:

Arsenal - Liverpool 3-4 (Walcott 31, Oxlade-Chamberlain 64, Chambers 75 / Coutinho 45+1,56, Lallana 49, Mane 63)

Bournemouth - Manchester United 1-2 (Smith 69 / Mata 40, Rooney 59, Ibrahimovic 64)