drugo mjesto

VIDEO Liverpool okrenuo i samljeo Stoke City: Lovren pogriješio pa se ispravio!

Igrači Liverpoola nisu dobro otvorili utakmicu, no kako je ista odmicala gosti su strahovali od prave katastrofe...

U susretu 18. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na stadionu Anfield pred 53,000 gledatelja pobijedio Stoke City 4-1 vrativši se na drugo mjesto ljestvice Premierlige.

Gosti su poveli golom Jonathana Waltersa u 12. minuti, no 'Redsi' su do kraja poluvremena okrenuli rezultat golovima Adama Lallane (35) i Roberta Firmina (44). Liverpool je u nastavku susreta s još dva gola potvrdio pobjedu, a strijelci su bili Giannelli Imbula (59-autogol) i Daniel Sturridge (70).

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je za Liverpool cijeli susret te je bio sukrivac za gostujući pogodak. Zakasnio je pokriti svog igrača koji se ubacio i iz neposredne blizine provukao loptu pored Mignoleta. Osim tog manjeg propusta Lovren je odradio sjajnu utakmicu i bio jedan od najboljih igrača na travnjaku.

Ovom pobjedom Liverpool se vratio na drugo mjesto ljestvice sa 40 bodova, šest manje od lidera Chelsea.

Na trećem mjestu je Manchester City sa 39 bodova, a zatim slijede Arsenal (37), Tottenham (33), Manchester United (33)... Stoke City drži 13. mjesto sa 21 bodom.

Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja zauzimaju Sunderland (14), Swansea City (12) i Hull City (12).