Poraz Heerenveena, Pranjić i dalje drugi strijelac lige

Iako je njegov Heerenveen poražen na gostovanju kod Vitessea 0:1, Danijel Pranjić i dalje se nalazi na drugom mjestu ljestvice najboljih strijelaca nizozemskog nogometnog prvenstva s 14 pogodaka.

Ispred hrvatskog reprezentativca je jedino Mounir El Hamdaoui iz AZ Alkmaara sa 16 pogodaka.

Utakmicu između Vitessea i Heerenveen riješio je pogodak Nickya Hofsa u 84. minuti. Pranjić je odigrao cijeli susret za goste, a u 54. minuti je dobio žuti karton.

Ajax je pak, u Amsterdamu tek remizirao protiv Heracles Almeloa 2:2.  Heracles je vodio 2:0 golovima Rickyja van den Bergha (12) i Vojtecha Schulmeistera (31), no Ajax je u razmaku od svega dvije minute izjednačio.

Strijelci su bili Miralem Sulejmani (70) i Luis Suarez s bijele točke (72-11m).

Argentinac hrvatskih korijena Dario Cvitanich igrao je za Ajax do 76. minute.