Treći gol u dvije utakmice

VIDEO Sjajni Perišić zabio za preokret Intera tri minute prije kraja

Hrvatski nogometaš Ivan Perišić postigao je ključni pogodak za Inter koji je u susretu 20. kola talijanskog prvenstva na San Siru porazio Chievo 3-1.

Hrvatski reprezentativac je zabio pogodak za vodstvo 2-1 u 87. minuti. Bio je to njegov treći gol u zadnje dvije utakmice, te šesti ove sezone.

Premda je Inter u prvom poluvremenu imao nekoliko sjajnih prilika, gosti su poveli u 34. minuti golom Sergia Pellissiera. Domaćin je u 69. minuti uspio izjednačiti preko Maura Icardija, a potom je Perišić tri minute prije kraja prelomio utakmicu postigavši pogodak nakon sjajnog prodora. Konačnih 3-1 postavio je Eder u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Perišić je odradio cijeli susret, dok Marcelo Brozović nije nastupio zbog žutih kartona.

U prvom subotnjem susretu Bologna je na gostovanju pobijedila Crotone 1-0, a pogodak odluke zabio je Blerim Džemaili u 51. minuti.

Inter je nakon pete uzastopne pobjede stigao do šeste pozicije s 36 bodova koliko ima i Milan na petom mjestu.

U vodstvu je Juventus sa 45 bodova ispred Rome (41) i Napolija (38). Lazio je četvrti sa 37 bodova.