dramatično u slavoniji

Osijek spasio bod u 96. minuti, Split propustio priliku prestići Dinamo

U dva subotnja dvoboja 4. kola Prve HNL podijeljeni su bodovi. U Osijeku su nogometaši istoimenog kluba i Istre 1961 odigrali 2-2 (0-0), dok su u Zaprešiću Inter i RNK Split odigrali bez pogodaka - 0-0...

U Osijeku su poveli gosti u 54. minuti pogotkom glavom Antonija Perića, a u 67. minuti je izjednačio Antonio Perošević. Četiri minute prije kraja Stefan Nikolić je iz bilizine opet donio prednost Puljanima, no u šestoj minuti sudačke nadoknade Osječane je iz gužve poraza spasio Andrej Lukić.

Split je u Zaprešiću propustio veliku priliku da zasjedne na vrh ljestvice i prestigne Dinamo. U 71. minuti igrač Intera Josip Šoljić je skrivio jedanaesterac i isključenje, no Splitov napadač Slavko Blagojević je promašio s bijele točke. U 81. minuti Inter je imao šansu čak i za pobjedu, ali je Čeliković pogodio vratnicu.

Na ljestvici vode Dinamo i Split sa po 8 bodova, dok Inter s tri boda više nije posljednji već je začelje prepustio Hajduku.

Istra 1961 je ostala treća s sedam bodova, jednim manje od vodećeg Dinama, dok je Osijek četvrti s pet osvojenih bodova.