preokret Osječana

Osijek slavio u gostima kod Slaven Belupa, remi Cibalije i Istre

Osijek je preokretom stigao do četvrte gostujuće pobjede u ovoj sezoni

U susretu 6. kola Prve HNL Osijek je na gostovanju u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo 3-2 ostvarivši već četvrtu gostujuću pobjedu na startu sezone.

Bio je to zanimljiv susret prepun obrata u kojem je Slaven poveo 1-0. Osijek je okrenuo rezultat, domaćin je potom izjednačio na 2-2, da bi u samoj završnici najbolji igrač utrakmice Muzafer Ejupi svojim drugom golom donio Osijeku pobjedu.

Ejupi se među strijelce upisao i u 58. minuti, a pogodak za goste zabio je i Štiglec u 66. minuti u vlastitu mrežu. Strijelci za Slaven Belupo bili su Ivanovski (41-11m) i Savić (83).

Osijeku je ovo bilo četvrto gostovanje i četvrta pobjeda, dok su na svom travnjaku u dva susreta osvojili samo jedan bod.

U prvom današnjem susretu Cibalija i Istra 1961 su odigrali 1-1. Za Cibaliju je zabio Vitaić (28), a strijelac za Istru bio je Solomon Theophilus (56).

Treba reći i da napadač Istre Mario Lucio da Silva nije iskoristio penal u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+1), obranio mu ga je vratar Mladen Matković.

U nedjelju su preostale dvije utakmice. Sastaju se Inter - Lokomotiva, te Hajduk - Rijeka.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 16 bodova, Rijeka je druga sa 13 bodova i utakmicom manje, a 13 bodova ima i Osijek.

Prva HNL, 6. kolo:

Slaven Belupo - Osijek 2-3 (Ivanovski 41-11m, savić 83 / Ejipi 58, 85, Štiglec66-ag)

Cibalia - Istra 1961 1-1 (Vitaić 28 / Theophilus 56)