Cibalia pretposljednja

Osijeku ''Slavonski derbi'' i treće mjesto, tragikomična pogreška Matkovića

U prvoj nedjeljnoj utakmici 16. kola Prve HNL nogometaši Osijeka su slavili u Vinkovcima kod Cibalije s 2-0 (0-0) i vratili se na treće mjesto.

"Slavonski derbi" pripao je Osječanima koji su znali iskoristiti velike pogreške obrane Cibalije.

Osijek je poveo u 61. minuti u akciji u kojoj je Perošević u izglednoj prilici pogrešno zahvatio loptu, pa Knežević glavom pogodio vratnicu, a odbijenu loptu Muzafer Ejupi napokon sproveo u mrežu.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Gabrijel Boban je pogodio za konačnih 2-0 nakon tragikomične pogreške vratara domaćih Matkovića kome je prilikom ispucavanja lopta prošla kroz noge, pa bivšem napadaču Zagreba nije bilo teško zatresti mrežu.

Vodi Rijeka s 41 bodom, Dinamo ima 36. Osijek je treći s 33, Hajduk četvrti s 31 bodom, a Cibalija je ostala pretposljednja s 8 bodova, bodom više od "fenjeraša" Splita.

Dvoboj je pred oko 1600 gledatelja na stadionu HNK Cibalia u Vinkovcima sudio Pajač iz Sv. Ivana Zeline.

Strijelac: 0-1 Ejupi (61), 0-2 G. Boban (90+1)