Na krilima Lewandowskog

VIDEO Bayern nakon početnog šoka došao do preokreta i zasjeo na vrh

Nogometaši Bayerna privremeno su zasjeli na vrh bundesligaške ljestvice nakon što su u petak s 3-1 slavili na gostovanju kod Mainza, ponajviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu Robertu Lewandowskom.

Domaća momčad je povela već u 4. minuti pogotkom Kolumbijca Cordobe, ali je Bayern već do 21. minute uspio doći do preokreta. Najbolji strijelac Bayerna Robert Lewandowski u 8. minuti je izjednačio na asistenciju Arjena Robbena. Nizozemac je u 21. minuti bio strijelac za vodstvo Bayerna, nakon što je glavom svladao domaćeg vratara na ubačaj Thomasa Müllera.

Konačnih 3-1 u drugoj minuti sudačke nadoknade u drugom poluvremenu postavio je Lewandowski odlično izvedenim slobodnim udarcem.

Bayern se s 30 bodova izjednačio s RB Leipzigom, ali je izbio na vrh zbog bolje gol-razlike. No, momčad iz Leipziga može se u subotu vratiti na čelo ljestvice, ako ostane neporažena na svom terenu u sudaru sa Schalkeom. Mainz je sa 17 bodova ostao na 9. mjestu.