Prvi poraz u osam susreta

Ništa od iznenađenja: Split hrabro pao u Torinu i zaključio europsku priču

U uzvratnom susretu play-offa Europske lige Split je poražen kod Torina 0-1, a kako je prvi susret u Dugopolju završio bez golova Split je zaključio svoju europsku priču...

Pogodak odluke postigao je Omar El Kaddouri iz jedanaesterca u 22. minuti.

Bio je to prvi poraz Splita ove sezone u osam susreta u kvalifikacijama Europske lige, nažalost i presudan. Split se od Europe oprostio s tri pobjede, četiri neodlučena ishoda i samo jednim porazom uz razliku pogodaka 7-3.

Prvu prijetnju Talijani su imali u sedmoj minuti, pucao je El Kaddouri, no Vuković je odlično reagirao. Agresivni domaćini novu priliku su imali u 12. minuti, no Benassi je pucao pored gola. U 21. minutio dogodio se možda i ključni trenutak susreta. Ibriks je skrivio kazneni udarac koje je sigurno realizirao El Kaddouri. Talijani su u 34. minuti mogli i do drugog gola, no Benassi je ponovo bio neprecizan. U završnici prvog djela Split je mogao izjednačiti, no udarac Glavine je završio pored gola.

U 47. minuti Vuković je još jednom sjajno reagirao zaustavivši udarac Quagliarelle s pet metara. Pokušao je Split iznenaditi iz prekida, no Torino se odlično branio. U posljednjih desetak minuta hrvatski sastav je sve karte bacio u napad. Split je zaigrao s tri napadača, ali nije uspio svladati Padellija. (Hina)

TORINO - SPLIT 1-0

TORINO. Stadion Olimpico - 30.000 gledatelja; Sudac: Tasos Sidiropoulos (Grčka);

Strijelci: 1-0 El Kaddouri (22-11m)

TORINO: Padelli - Maksimović, Glik, Moretti - Darmian, Benassi (od 58. Nocerino), Vives, El Kaddouri (od 89. Gazzi), Molinaro - Baretto (od 64. Martinez), Qagliarella

SPLIT: Vuković - Ibriks (od 84. Roce), Galović (od 63. Radotić), Glumac, Rugašević - Vidović (od 63. Kvesić), Dujmović, Rog, Glavina, Bagarić - Bilić