Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
najteži trenuci karijere

VIDEO Totti u suzama: 'Samo je jedan kapetan'

Navijače Rome pokazali su koliko cijene i vole Francesca Tottija...

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Trener Rome Luciano Spaletti je uoči utakmice 26. kola Serie A protiv Palerma poslao ikonu kluba Francesca Tottija na tribine zbog intervjua u kojem je kritizirao trenera Luciana Spallettija. U razgovoru za televiziju RAI 39-godišnji Totti je govorio o svojoj situaciji u momčadi, te je pritom uputio nekoliko primjedbi na rad trenera Spallettija, koji mu daje mizernu minutažu.

"Još se uvijek osjećam nogometašem i želim igrati. Moja je ozljeda prošlost, sada sam dobro i ako ne igram to je prvenstveno trenerov izbor. Moj ugovor istječe u lipnju i vidjet ću što će se dogoditi. No ne mogu ostati u Romi na ovaj način. Boli me što sam na klupi. Ja razumijem da u mojim godinama jednostavno ne mogu igrati stalno, ali ne želim na ovaj način završiti karijeru. Zahtjevam više poštovanja. Čekat ću razgovor s predsjednikom da vidim što će on reći. Očekujem iskreni odgovor i dogovor", rekao je Francesco Totti.

Nakon svega toga Spalletti je odlučio poslati talijansku legendu na tribine, što je ovaj i napravio. Pojavio se na tribinama Olimpica na oduševljenje navijača, koji su gromoglasno skandirali njegovo ime. Totti je jedva suspregnuo svoje emocije, ali se ipak podigao i pozdravio navijače koji su u glas vikali "Samo je jedan kapetan". 'Rimski princ' se zatim sjeo i ponovno protrljao vjerojatno suzne oči...

Spalletti je nakon utakmice objasnio zbog čega je napravio to što jest legendi kluba.

"To je bio samo trenutak bijesa i nelagodnosti. U određenim aspektima to je razumljivo. Na osnovu njegovih komentara i činjenice da su mediji izvještavali samo o tome, smatrao sam da bi kompletna situacija mogla predstavljati opasnost za momčad u utakmici nakon Lige prvaka. Kao otac sam ga pitao da mi pomogne u podizanju momčadi nakon posrtanja, da to bude njegova uloga u momčadi. Ako tretirate jednog igrača na određeni način, onda i druge morate na isti taj, čak i ako je u pitanju Francesco Totti. Nisam mogao drugačije postupiti", rekao je Spalletti.

"On je veliki šampion. Poštovanje prema njemu mora postojati, ali također moramo poštovati i ostale igrače u momčadi. U suprotnom, svatko može sazovati konferenciju za novinare i reći što god poželi. Cijela situacija je prošlost i svi želimo da od sutra ponovno radimo zajedno. On je bio na tribinama i gledao utakmicu nakon koje se spustio u svlačionicu i pozdravio suigrače. Sutra će normalno trenirati s nama", zaključio je talijanski stručnjak.

Totti je cijelu karijeru igrao za Romu u kojoj je debitirao u Serie A 1993. godine. Ni jedan drugi igrač nije više igrao u žuto-crvenom dresu niti je zabio toliko golova za klub koliko je zabio Totti. Međutim igra sve manje zadnjih nekoliko sezona, a gotovo uopće ne igra od siječnja kada je na klupu Rome sjeo Spalletti koji je zamijenio Rudija Garciu.

Nastavi čitati
divider

Još vijesti
divider

 
Prati nas na Instagramu!
Veliki derbi Hajduka i Dinama ponovo su obilježile baklje i pirotehnika. 😐

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Može li Bjelica izvesti Dinamo iz krize? 🤔

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Ostao je još samo Joškov džemper... ⚽

Hvala vam što ste dio zajednice koja ponosno ističe poruku: I MI POMAŽEMO KAMENČIĆIMA! ❤
Najnovije pojačanje UPU ekipe i ozbiljni fantazista - Stipe. ❤️

Evo i njegovih par fotografija s posljednja dva snimanja pa da tako najavimo večerašnju derbi epizodu koju možete pratiti od 21:00 na našem portalu. 🎬

Bokin džemper u kojem Stipe dominira na fotografijama je razgrabljen tijekom ovog vikenda. Ostalo je još samo nekoliko primjeraka Joškovog džempera. Pa bacite oko na link u storyju. 😍