Kvalifikacije za Euro 2016

Mladi Vatreni startali pobjedom protiv Crne Gore

Hrvatska U-19 reprezentacija pobjedom je otvorila kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2016. u Njemačkoj. Mladi Vatreni na stadionu Uljanika u Puli svladali su vršnjake iz Crne Gore s 3:1.

Vodstvo je Hrvatskoj osigurao Matić u 36. minuti, nakon što je dobio loptu u prostor, lijepo zaobišao vratara i poslao je u praznu mrežu.

Poravnao je Perović samo četiri minuta kasnije, no Matić je na samom kraju prvog poluvremena vratio prednost Hrvatskoj, pogotkom za 2:1.

Konačni je ishod postavio Božić u 78. minuti, samo pet minuta nakon što je ušao u igru s klupe za pričuve.

U drugom susretu prvog kola, Mađarska je u Poreču pobijedila Kazahstan 4:0. U drugom se kolu, također u Poreču, sastaju Hrvatska i Kazahstan, a taj je ogled na rasporedu u nedjelju, 20. rujna, s početkom u 16 sati.

Hrvatska: Letica, Anočić, Kulenović, Mikulić, Kalaica, Bitunjac, Knežević, Fintić (od 73' Božić), Špoljarić (od 81' Grubišić), Matić, Filipović (od 58' Brekalo). Izbornik: Ferdo Milin