Mladi Nasri potopio Manchester

Najzvučniji par 12. kola Premiershipa odigrao je na Emiratesu odličnu utakmicu u kojoj je mladi Francuz Samir Nasri s dva pogotka odveo domaćina do pobjede.

U derbi susretu Arsenal je na svom stadionu Emirates bez nekoliko važnih igrača svladao prvaka Europe i Engleske Manchester United sa 2:1.

Junak dvoboja bio je omaleni Francuz Samir Nasri koji je postigao oba zgoditka za Arsenal u 22. i 48. minuti, a ovosezonska prinova iz Marseillea bio je i najbolji pojedinac žustrog susreta.

Obje momčadi imale su još prilika za postizanje zgoditka, no vidjeli smo dosta promašaja. Jedini pogodak za ManU, ujedno i svoj prvi na Otoku, postigao je 19-godišnji Brazilac Rafael u 90.minuti.

Manchester Unitedu je ovo drugi poraz sezone s kojim je pao na četvrto mjesto sa 21 bodom, ali i utakmicom manje, dok je Arsenal sada treći sa 23 boda.

U drugom susretu koji se igrao u ranijem terminu Wigan i Stoke City su igrali 0:0.