Sredio Urugvaj

VIDEO Vratio se i to kako: Messi bacio navijače u trans i vratio Argentinu na vrh

Argentina je u četvrtak u sedmom kolu južnoameričkih kvalifikacija za SP 2018. pobijedila Urugvaj sa 1-0 i to pogotkom 'povratnika' Lionela Messija.

Nakon 47 dana reprezentativne mirovine za koju se odlučio nakon neuspjeha u finalu Copa Americe, Messi se vratio u reprezentaciju i zabio pobjednički gol. Iako je Argentina dominirala u prvom poluvremenu Messi je suparničku mrežu zatresao tek u 43. minuti.

Veselje Argentinaca kratko je trajalo jer su ostali bez jednog igrača nakon isključenja Paula Dybale, ali su se 'gaučosi', prvi put pod vodstvom Edgarda Bauze, dobro postavili u drugom poluvremenu i obranili napade Luisa Suareza i Edinsona Cavanija.

S trećom pobjedom, Argentina je vodeća na ljestvici sa 14 bodova, dok je Urugvaj odmah na drugom mjestu s jednim bodom manje.

Kolumbija je treća s također 13 bodova nakon pobjede na domaćem terenu od 2-0 nad Venezuelom.

Ekvador, koji je impresionirao u prve četiri utakmice, i sakupio 12 bodova, poražen je na domaćem terenu (0-3) od Brazila koji je upisao svoju prvu službenu pobjedu u Quitou na 2.850 m nadmorske visine.

Neymar (72, penal) i Gabriel Jesus s dva pogotka na kraju utakmice (87, 90+2) donijeli su dragocjenu pobjedu svom novom izborniku Titeu i Seleçaou koji je 5. na ljestvici sa 12 bodova.

Čile je bio veliki gubitnik sedmog kola južnoameričkih kvalifikacija. Pobjednika Copa Americe 2015. i 2016. iznenadio je Paragvaj (2-1) koji je vodio 2-0 nakon samo devet minuta igre. "Roja" je tako pala na sedmo mjesto sa 10 bodova.