težak poraz monaca

Balotelli 'izbušio' Subašića i odveo Nicu na vrh ljestvice!

Neugodan poraz doživio je dosadašnji lider francuskog prvenstva Monaco, čija vrata brani hrvatski čuvar mreže Danijel Subašić...

Nogometaši Nice preuzeli su prvo mjesto na ljestvici francuskog prvenstva nakon što su u susretu 6. kola na svom terenu svladali dosadašnjeg lidera Monaco sa 4-0 (2-0).

Konačni rezultat ne daje pravu sliku događanja na terenu jer je Monaco bio ravnopravan suparnik, no nije uspijevao realizirati svoje prilike što je domaći sastav znalački iskoristio. Prvi gol na utakmici postigao je Baysse (17), uslijedila su dva pogotka Balotellija (30, 68), a konačnih 4-0 postavio je Plea (86).

Vratar hrvatske reprezentacije Danijel Subašić branio je čitavu utakmicu za Monaco, bio je nemoćan kod pogodaka, a uspio je i obraniti 11-erac Plei u 84. minuti.

Nice sada ima 14 bodova, jedan više od Paris SG-a i Monaca koji drže drugo i treće mjesto na ljestvici.

Suparnik Dinama u skupini H Lige prvaka Lyon na svom je terenu sa 5-1 (2-1) svladao Montpellier. Gosti su poveli preko Sansona (4), ali odmah potom su ostali bez isključenog Poatyja, a domaći su s igračem više na kraju stigli do uvjerljive pobjede. Strijelci su bili Fekir (37-11m, 57), Tolisso (42, 71) i Cornet (75).

Lyon je s nova tri boda stigao na sedmo mjesto sa 10 bodova, dok je Montpellier 13. sa šest bodova.

Mateo Pavlović odigrao je svih 90 minuta u 2-1 (1-0) domaćoj pobjedi Angersa protiv Caena za kojega je Ivan Santini igrao do 66. minute. Angers je sada 10. s devet bodova, a Caen 14. sa šest.