Inter izgubio

VIDEO Mandžukić zabio za Juventus, Totti spasio Romu

Stara dama stigla je na korak od novog, petog uzastopnog naslova prvaka.

U derbiju 34. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Torinu pobijedio Lazio 3:0, a prvi pogodak na utakmici postigao je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

Juventus je ovom pobjedom stigao korak do obrane naslova prvaka. Torinskoj 'Staroj dami' sada u zadnja četiri kola trebaju četiri boda za potvrdu 'scudetta'.

Hrvatski napadač zatresao je mrežu gostiju u 39. minuti iz blizine na dodavanje Pogbe. Bio je to Mandžukićev deveti pogodak ove sezone u Serie A. Na otvaranju drugog dijela Lazio je ostao s igračem manje nakon što je Patrci dobio crveni karton, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješene su u 52. minuti kada je Paulo Dybala realizirao kazneni udarac za vodstvo 2-0. Sjajni Argentinac je u 64. minuti zabio za 3-0.

Roma je pobijedila Torino 3:2 na krilima legendarnog Francesca Tottija osvojivši važne bodove u borbi za plasman u Ligu prvaka.

Torino je vodio 1-0 i 2-1, no Roma je okrenula rezultat, a domaćine je spasio Totti postigavši dva gola za četiri minute provedene na terenu.

Totti je izjednačio u 86. minuti, 30-tak sekundi nakon što je ušao u igru, a dvije minute kasnije realizirao kazneni udarac za pobjedu.

Genoa je pobijedila Inter 1:0 golom De Maia u 77. minuti. Marcelo Brozović je odigrao cijeli susret za Inter, dok je Ivan Perišić igrao do 73. minute.

Poraz je upisala i Fiorentina koja je izgubila od Udinesea 1-2. Strijelci za važnu pobjedu momčadi iz Udina bili su Daniel Zapata (2) i Cyril Thereau (53), dok je pogodak za 'viole' zabio Mauro Zarate (24). Milan Badelj je odigrao cijeli susret za goste, dok je Nikola Kalinić ušao u igru u 61. minuti. Stipe Perica i Andrija Balić nisu nastupili za Udinese.

Na ljestvici vodi Juventus sa 82 boda, Napoli je drugi sa 73 boda, a na trećem mjestu je Roma sa 68 bodova.

REZULTATI:

Juventus - Lazio 3-0 (MANDŽUKIĆ 39, Dybala 52-11m)
Roma - Torino 3-2 (Manolas 65, Totti 86, 88-11m / Belotti 35-11m, Martinez 80)
Chievo - Frosinone 5-1 (Flores 36, Pellissier 47-11m, 80, Rigoni 58, Sardo 60 / Ciofani 5)
Empoli - Verona 1-0 (Maccarone 50)
Genoa - Inter 1-0 (De Maio 77)
Palermo - Atalanta 2-2 (Vazquez 2, Struna 72 / Borriello 11-11m Paletta 55)
Udinese - Fiorentina 2-1 (Zapata 2, Thereau 53 / Zarate 24)
Sassuolo - Sampdoria 0-0