Petarda Liverpoola

VIDEO City na krilima Aguera gazi, Arsenal slavio u derbiju Londona

Tijekom subotnjeg poslijepodneva odigrano je šest utakmica šestog kola Premierlige.

Pobjedom u Walesu kod Swanseaja od 3:1 Manchester City je zadržao stopostotni učinak ove sezone.

Građani su slavili u svih šest prvenstvenih utakmica (kao i u tri europske) i definitivno se može reći, iako je rana faza sezone, da su glavni kandidati za naslov prvaka.

Sergio Aguero je postigao golove u devetoj i 65. minuti, Raheem Sterling je poentirao u 77., dok je Swansea privremeno poravnao pogotkom Fernanda Llorentea u 13. minuti.

Liverpool je na Anfieldu s 5:1 potopio Hull, a posao je Redsima bio uvelike olakšan zbog crvenog kartona kojeg je u 29. minuti dobio Ahmed Elmohamady.

Njihov gradski rival Everton na jugu Engleske upisao je prvi poraz. Svladao ih je Bournemouth s 1:0.

U londonskom derbiju Arsenal je na Emiratesu isprašio Chelsea s 3:0. Alexis Sanchez u 11., Theo Walcott u 14. i Mesut Ozil u 40. bili su strijelci za Topnike.