Dinamo u Rumunjskoj

Mamić: Gledali smo kako Petrolul 'melje' protivnika, ali...

Modre od 19.15 po hrvatskom vremenu u Rumunjskoj čeka prva utakmica play-offa Europske lige protiv Petrolula.

Večer prije susreta trener modrih Zoran Mamić i bočni igrač Ivo Pinto uoči treninga odradili su konferenciju za medije na kojoj su rekli svoja očekivanja od susreta.

Ulaznice za Petrolul - Dinamo planule, Rumunji u strahu od BBB-a

''Čeka nas prvo poluvrijeme zanimljivog i vrlo važnog dvoboja. Dobro poznajemo ekipu Petrolula, kao i, siguran sam, oni nas. Mislim da će ekipa koja bude kompaktnija, koncentriranija i koja bude radila manje pogrešaka proći dalje, a vjerujem da ćemo to biti mi. Imamo kvalitetu, ekipnu i individualnu i vjerujem da ćemo to pokazati'', prenosi Mamićeve riječi službena stranica Dinama.

Mamić je imao samo riječi hvale za Petrolul:

''Imamo veliki respekt prema Petrolulu, ofenzivni dio i vezni red su im jako dobri i kvalitetni te ćemo morati biti jako, jako dobar; čak i izvan svojih mogućnosti da bi ovdje napravili pravi rezultat. Naravno, ovo je tek prvo poluvrijeme i bilo bi jako čudno da se u prvoj utakmici desi rezultat kojim bi netko osigurao prolaz.''

Desni bočni Modrih Ivo Pinto došao je iz rumunjskog Cluja i dobro poznaje Petrolul:

''Lijepo se vratiti u Rumunjsku i sjetiti se lijepih stvari koje sam ovdje doživio. Nema lakih utakmica u ovoj fazi natjecanja pa će tako i one protiv Petrolula biti teške. Posebno ova prva jer znam da nas ovdje čeka pun stadion i sjajna atmosfera.''

Petrolul je do utakmice s Dinamom došao preko Viktorije Plzen koju su dobili čak 4:1 u Češkoj.

''Gledali smo puno utakmica Petrolula, gotovo sve ove sezone, a čak smo ih gledali i na pripremama kada su igrali protiv Maribora. Iskreno, meni su najbolje igrali protiv Flamuntarija gdje su dobili 2:0, ali pokazali da mogu 90 minuta "mljeti" protivnika, da su odlično fizički pripremljeni i da imaju kvalitetu. Kažem, u tom susretu su po meni pokazali najbolji nogomet'', rekao je Mamić i dodao:

''Mislim da Dinamo ima velike šanse. Ponavljam, moramo biti dobri, ali mi to možemo. Tko je favorit? To je sve teorija, a na terenu je praksa. Vidjet ćemo sve na terenu.''

Domaći novinari pitali su ga o Adrianu Mutuu.

''U 35. godini igrati na nivou na kojem igra je fantastično. On je vrhunski igrač i sigurno jedan od najvažnijih kotačića ove momčadi; puno toga u igri Petrolula, ali i onoj protivnika ovisi o tome kako će on igrati.''