Teško protiv Italije

Mađarska prvi finalist Europskog prvenstva

Prvi finalist Europskog vaterpolskog prvenstva koje do nedjelje traje u Budimpešti je reprezentacija domaćina Mađarske...

U polufinalu su aktualni svjetski prvaci svladali Italiju s 8-7. Imali su Mađari u nekoliko navrata po dva gola prednosti, a Talijani ni u jednom trenutku nisu bili u vodstvu. Posljednji su put izjednačili dvije minute prije kraja, ali je Denes Varga iz peterca u zadnjoj minuti donio Mađarskoj pobjedu i finale.

Vargi je to bio drugi pogodak na utakmici, a efikasniji je od njega kod Mađara bio samo Norbert Hosnyanszky s tri gola. Prvo ime kod Talijana je bio Valentino Gallo s dva pogotka.

Mađari će u nedjelju loviti svoj 13. naslov europskog prvaka u povijesti, a suparnik će im biti bolji iz ogleda Srbije i Crne Gore. (TS)