Golijada i crveni Vršajevića

Ludnica u Puli: Istra u dramatičnoj završnici do pobjede protiv Hajduka!

U utakmici 28. kola Prve HNL Istra 1961 je došla do velike pobjede protiv Hajduka...

Nogometaši Istre su na svom travnjaku svladali Hajduk s 3:2. Dejan Radonjić je zabio za vodstvo Istre. Nakon proigravanja Brazilca Joa u prostor, s desne strane je pogodio suprotni kut nemoćnog Hajdukova vratara Marka Ranilovića.

Hajduk je ponovno izgledao dosta nemoćno, iako su uspjeli izjednačiti preko Antona Maglice. Hajdukov napadač pospremio je loptu u mrežu u 58. minuti nakon što je s15-ak metara iskosa pucao Gotal, a odbijenu loptu pospremio Maglica.

A da nije bilo Zvonka Pamića utakmica Istre i Hajduka puno brže bi se zaboravila. Istrin veznjak najprije u 74. minuti postigao prekrasan pogodak iz slobodnog udarca preko živog zida, a onda je u završnici zabio za pobjedu svoje momčadi. Odmah nakon izjednačujućeg pogotka Milovića koji je bio najviši u petercu.

U završnici susreta crveni je karton dobio Hajdukov branič Avdija Vršajević.

Istra 1961 je ovom pobjedom skočila na osmo mjesto s 28 bodova, dva više uz utakmicu više od devetog Zadra, a četiri više od posljednjeg Osijeka, dok je Hajduk ostao četvrti s 37 bodova, pet manje od treće Lokomotive.

Strijelci: 1-0 Radonjić (50), 1-1 Maglica (58), 2-1 Pamić (74), 2-2 Milović (88), 3-2 Pamić (89).