Bezidejni 'Crveni vragovi'

Dominantni Liverpool slavio u velikom derbiju, De Gea spasio ManUtd od katastrofe

Liverpool je pobijedio Manchester United na Anfieldu u prvoj utakmici osmine finala Europa...

U prvom susretu osmine finala Europa lige Liverpool je na Anfieldu pobijedio Manchester United 2-0, a za 'Redse' je cijeli susret odlično odigrao Dejan Lovren.

Bio je to 195. međusobni susret 'Redsa' i 'Crvenih vragova', ali tek prvi u europskim natjecanjima. Golove za Liverpool zabili su Daniel Sturridge iz jedanaesterca u 20. minuti, te Firmino u 73. minuti. Pobjeda domaćina je mogla biti i uvjerljivija, no David de Gea je sjajno obranio udarce Coutinha, Sturridgea i Lallane. Dejan Lovren je za Liverpool odigrao cijeli susret, a 43. minuti je dobio žuti karton.

Golove s utakmice Liverpoola i ManUtd-a možete pogledati OVDJE.

Pobjedu 2-0 upisao je i Villarreal protiv Bayer Leverkusen. Domaćin je poveo već u 4. minuti golom Cedrica Bakambua, a isti je igrač zabio i u 56. minuti. Tin Jedvaj je u samoj završnici utakmici isključen zbog dva žuta kartona. Dario Krešić je bio na gostujućoj klupi za pričuve.

Athletic Bilbao je pobijedio Valenciju 1-0 golom Raula Garciije u 20. minuti. Bio je to njihov 175. međusobni susret, a prvi u Europi. Athletic i Valencija su ove sezone dva puta igrali u prvenstvu i u obje utakmice slavila je momčad iz Bilbaoa (3-0, 3-1).

U sudaru dviju neporaženih momčadi u Europa ligi, Sparta Prag i Lazio su odigrali 1-1. Češki sastav je poveo u 13. minuti golom Martina Frydeka, a izjednačio je Marco Parolo u 38. minuti.

Sparta je ove sezone u EL u 11 susreta upisala šest pobjeda i pet neodlučena ishoda, dok je Lazio ostvario pet pobjeda i četiri remija.

Rezultati prvih susreta osmine finala Europa lige:

Borussia Dortmund - Tottenham 3-0 (Pierre-Emerick Aubameyang 30, Marco Reus 61,709

Basel - Sevilla 0-0

Šahtar Donjeck - Anderlecht 3-1 (Taison 21, Oleksandr Kučer 24, Eduardo 79/Frank Acheampong 68)

Fenerbahče - Braga 1-0 (Mehmet Topal 82)

Villarreal - Bayer Leverkusen 2-0 (Cedric Bakambu 5, 56): CK: Tin Jedvaj (Bay, 90+4)

Athletic Bilbao - Valencia 1-0 (Raul Garcia 20)

Sparta Praga - Lazio 1-1 (Martin Frydek 13/Marco Parolo 38)

Liverpool - Manchester United 2-0 (Daniel Sturridge 20pen,Roberto Firmino 73)