sevilla slavila

Livaja asistirao u remiju Las Palmasa, Čop igrao u porazu

Suparnik Dinama u 3. kolu Lige prvaka Sevilla slavila je protiv Alavesa s 2:1, dok je Marko Livaja bio asistent u remiju svoje momčadi...

Hrvatski nogometni napadači Marko Livaja i Duje Čop odigrali su po svih 90 minuta u susretima 7. kola španjolskog prvenstva, Livaja je u 2-2 (0-2) remiju Las Palmasa kod Osasune sudjelovao s asistencijom za prvi gol svoje momčadi, dok je Čop sa Sportingom iz Gijona izgubio sa 1-2 (0-1) od Deportiva golom u sudačkoj nadoknadi.

U Pamploni je Osasuna povela preko Roberta Torresa (7-11m) i Sergija Leona (45+1), a bod gostima spasili su Gomez (57) i Garcia (90+1). U A Coruni Deportivo je poveo golom Borgesa (35), na 1-1 poravnao je Alvarez (66), da bi dramatičnu pobjedu domaćima donio Babel (90+2). Las Palmas je sada sedmi sa 11 bodova, dok je Sporting 15. sa sedam.

Sljedeći suparnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, Sevilla u susretu je 7. prvenstvenog kola na svom Sanchez Pizjuanu svladala Alaves sa 2-1 (0-0). Sva tri pogotka postignuta su u samoj završnici dvoboja, Sevillu je u vodstvo doveo Wissam Ben Yedder u 74. minuti, za goste je nakratko izjednačio Victor Laguardia u 84., ali je Ben Yedder svojim drugim golom na početku sudačke nadoknade ipak osigurao tri boda za domaće. Sevilla se ovom pobjedom bodovno izjednačila s madridskim Realom na vrhu ljestvice, oba kluba imaju po 14 bodova, ali Real ima utakmicu manje, on će u nedjelju ugostiti Eibar, dok je Alaves 11. s devet bodova.

Dinamo i Sevilla igrat će u 3. kolu skupine H Lige prvaka u Zagrebu 18. listopada, te u 4. kolu u Sevilli 2. studenoga.

REZULTATI 7. KOLA:
Granada - Leganes 0-1 (Szymanowski 76)
Sevilla - Alaves 2-1 (Ben Yedder 74, 90+1 / Laguardia 84)
Osasuna - Las Palmas 2-2 (Roberto Torres 7-11m, Sergio Leon 45+1 / Gomez 57, Garcia 90+1)
Deportivo - Sporting 2-1 (Borges 35, Babel 90+2 / Alvarez 66)