breaking news !: Strani mediji se raspisali o Hrvatskoj: Ustavni sud blokirao Milanoviću put za sastavljanje vlade, ali kad bi mu to uspjelo...

'Lipik je zabio tri strašna gola, ali igrao preriskantno'

Lipik je impresionirao svojim nastupom čak i stručni stožer Hajduka...

Hajduk ide dalje, u osminu finala Hrvatskog kupa, nakon teško izborene pobjede na gostovanju u Lipiku rezultatom 5:3. Pred tri tisuće gledatelja domaći trećeligaš odigrao je sjajno i vodio 3:1 na poluvremenu, no do kraja nije izdržao: trostruki strijelac Senijad Ibričić pokopao ih je i odveo Splićane u sljedeću fazu natjecanja.

'Primijetili smo da je Lipik stajao suviše visoko, ostavili su dosta prostora iza svojih leđa i taj njihov potez činio mi se suviše riskantnim, a ujedno se može reći da je preokrenuo tijek igre u drugom poluvremenu,' komentirao je dvoboj za Sportske novosti pomoćni Hajdukov trener i bivši reprezentativac Igor Tudor.

No, unatoč porazu, domaći nogometaši oduševili su publiku, pogotovo strijelac dva sjajna gola Dario Šimunović. Atraktivni golovi domaćih impresionirali su i Splićane.

'Mi nismo nikoga podcijenili, ali Lipik je postigao tri izvanserijska pogotka. Međutim, u drugom poluvremenu ipak je sve došlo na svoje mjesto, nismo dopustili nikakvo iznenađenje,' kaže Tudor te zaključuje:

'Utakmica je pokazala koliko ljepote ima nogomet i koliko je nepredvidivosti u susretima gdje se sastaju izraziti favorit i autsajder. Utakmica u Lipiku pouka je za sve momčadi koje se smatraju favoritima u današnjem nogometu.'

Hajduka u osmini finala čeka kutinska Moslavina.