2. pretkolo

Liga prvaka: Kiks Red Bull Salzburga i poljske Wisle

Jučer su odigrane preostale prve utakmice 2. pretkola nogometne Lige prvaka. Plasman u 3. pretkolo osigurali Levski iz Sofije, Ventspils, Maccabi Haifa i FC Kopenhagen, a nekoliko favorita, među kojima austrijski Red Bull i poljska Wisla zakomplicirali su si prolaz dalje...

Salzburg je bio veliki favorit protiv irskog Bohemiansa i donekle su se stvari razvijale po planu do 58. minute. Dudić je u 25. minuti doveo u vodstvo domaćina, a u 58. minuti je dosuđen i jedanaesteac za domaćina.

No, najbolji strijelac domaćih Marc Janko nije realizirao udarac s bijele točke, a nakon toga je austrijski prvak u 60. minuti primio i pogodak koji nudi veliku priliku irskim nogometašima u uzvratu.

U još je većim problemima bila Wisla koja je u Krakowu do 90. minute gubila 1-0 protiv estonske Levadie. U zadnjoj minuti su Poljaci ipak postigli pogodak koji održava nadu za prolaz.

Čak šest pogodaka je zabio Maccabi iz Haife sjeverno-irskom Glentoranu, kao i FC Kopehagen crnogorskom Mogrenu, dok je Zrinski na svom terenu pobijedio s 1-0 bratislavskog Slovana.